Daniel Darna

Doświadczenie sportowe:

Sport to zdecydowanie nieodłączny element mojego życia. Swoją przygodę z nim rozpocząłem od szermierki, która trenowałem wyczynowo przez okres 9 lat. Mogę na tym polu wymienić takie osiągnięcia, jak: złoty medal mistrzost makroregionu – indywidualnie jak i drużynowo czy 5 miejsce klasyfikacji generalnej pucharu polski.

Jednocześnie zajmowałem i wciąż zajmuję się pływaniem, grą w tenisa, judo, wind- i kitesurfingiem oraz narciastwem, oczywiście w formie bardziej rekreacyjnej i hobbystycznej. W ostatniej z wymienionych dyscyplin startowałem nawet w zawodach we Włoszech, gdzie zajmowałem kolejno 5 i 7 miejsce. Dodatkowo, obecnie gram w amatorskiej lidze w piłkę nożną.

Kwestie zmęczenia, treningu i wysiłku fizycznego znam od podszewki i doskonale je rozumiem, czemu dowodzi moja sportowa przeszłość. Sport na zawsze przesiąknął do mojego życia i z wielką chęcią próbuję coraz to nowszych doświadczeń sportowych.

Doświadczenie zawodowe:

Obecnie jestem fizjoterapeutą klubu piłki ręcznej Wybrzeże Gdańsk, który gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Cenne doświadczenie kliniczne zdobywałem w takich placówkach, jak: RehaSport Clinic Gdańsk, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku, Dom im. Jana Korczaka – Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Gdańsku.

Wykształcenie:

Licencjat fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku; obecnie student studiów magisterskich na tej samej uczelni

Kursy i szkolenia:

  1. Koncepcja Terapii Manualnej opartej na dowodach naukowych wg. Plaatsmana
  2. Kurs Igłoterapii Suchej w syndromie bólu mieśniowo-powięziowego, moduł I i II
  3. Kinesiology taping
  4. Balkefors Ortopedics System

Licencja instruktora kinezygerontoprofilaktyki

Daniel Darna